Pages Menu
Categories Menu

Internet – zrodlo wiedzy

Internet - zrodlo wiedzy

Internet jako źródło wiedzy.

Obecnie coraz większą rzadkością są osoby, które korzystają z tradycyjnych encyklopedii i słowników. Papierowe opracowania były najczęściej sporych rozmiarów a znalezienie w nich szukanych przez nas haseł wcale nie było takie proste. W chwili obecnej normą już jest zagłębianie swojej wiedzy przy użyciu Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce szukane przez wyraz, a już po upływie niecałej sekundy mamy do dyspozycji mnóstwo witryn, na których jest o nim mowa. Takie ułatwienie nie zawsze jednak jest dla nas bezpieczne.

Słownik, czy encyklopedia była wydawane najczęściej przez powszechnie znane wydawnictwo, które podpisywało się pod jego zawartością. W Internecie natomiast mamy do czynienia z bardzo duża aminowością. Każdy może tam wrzucać informacje jakie tylko przyjdą mu do głowy. Dlatego należy podchodzić bardzo sceptycznie do tego, co przeczytamy i mieć spory dystans do wszelkich znalezionych w sieci informacji. Najlepiej korzystać z sprawdzonych, polecanych stron internetowych i sprawdzać, czy pod danym artykułem podpisała się osoba, co do której prawdomówności możemy mieć pewność.

Artykuł napisany przez: