Pages Menu
Categories Menu

Komputer – pomoc naukowa

Komputer - pomoc naukowa

Komputer jako pomoc naukowa.

Komputer - pomoc naukowa

We współczesnym świecie komputer staje się nieodłącznym kompanem człowieka towarzyszy mu już od najmłodszych lat, kiedy to rodzice, chcąc mieć chwilę wytchnienia włączają swym pociechom bajki lub proste gry na komputerze. Nie wszyscy pochwalają takie zachowanie, jednak trzeba przyznać, ze bez komputera w dzisiejszych czasach już nie sposób się obejść. Również w szkole komputer pojawia się bardzo szybko. Już w pierwszych klasach szkoły podstawowej dzieci uczą się jego budowy oraz obsługi.

Komputer to narzędzie pracy w bardzo dużej ilości zawodów, dlatego umiejętność jego obsługi jest bardzo istotna. W podejściu do komputera należy być jednak bardzo ostrożnym. W łatwy sposób można się od niego uzależnić poprzez surfowanie po Internecie, czy granie w internetowe gierki. Przestaje on być wówczas narzędziem pracy i pomocą naukową, a staje po prostu zabawką. Znane są przypadki osób, które na tyle uzależniły się od komputerów, że straciły kontakt z otaczającym ich światem i musiały przechodzić specjalne terapie.

Artykuł napisany przez: